Al. Wilanowska 9/127, 02-765 Warszawa
NIP: 9512594697
Socjolog, ekspert ds. komunikacji. Ponad 15-letnie doświadczenie na styku: biznesu, komunikacji i nauk społecznych. Pracuje z sektorem biznesowym i publicznym. Twórca wielu wydarzeń społeczno-biznesowych m.in. Food Tweetup, wizyt studyjnych, klubów networkingowych. Autor książki „Po co jest PR?”. Członek Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, koordynujący klub public affairs. Absolwent studiów podyplomowych „Total Design Management” w IWP i PW. Szkoli z zakresu public relations i zarządzania kryzysem (ok. 200 godzin przeprowadzonych szkoleń).
Charakteryzuje go zdolność budowania narracji, które przyciągają uwagę i wywołują zmiany społeczne. Od 2013 r. prowadzi agencję public relations. Aktualnie specjalizuje się w branży energetycznej i zarządzaniu cyberbezpieczeństwem – (ukończone studia MBA).
Doktor nauk społecznych w zakresie nauki o polityce publicznej oraz socjolog. Adiunkt w Katedrze Polityki Społecznej Kolegium Ekonomiczno-Społecznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
W latach 2002-2009 redaktor i korespondent wydawnictw o grach komputerowych. W latach 2011-2013 wiceprezes Fundacji Laboratorium Badań i Działań Społecznych „SocLab”. Ekspert zewnętrzny m.in. Komisji Europejskiej, programu URBACT, programu Interreg CENTRAL EUROPE, Fondazione Cariplo, International Federation on Ageing. Członek m.in. European Sociological Association, International Sociological Association, European School of Social Innovation, International Political Science Association, European Citizen Science Association i Human Development & Capability Association. Autor prac naukowych z zakresu gerontologii, ekonomii pracy, zarządzania publicznego i polityki społecznej.
Doktor nauk o polityce w zakresie stosunków międzynarodowych. Zatrudniony jako adiunkt w Szkole Głównej Handlowej. Jest absolwentem UW w zakresie stosunków międzynarodowych, studiów podyplomowych Banque et Marche Financiere Univeristet Paris IX Dauphine oraz Studium Bezpieczeństwa Narodowego Uniwersytetu Warszawskiego. Główne zainteresowania to zagadnienia bezpieczeństwa ekonomicznego i energetycznego, polityki klimatycznej i energetycznej, wykorzystywania nowych technologii w procesach zmian społecznych i optymalizacji procesów zarządczych. W 2015 roku został laureatem nagrody RENERGY AWARD 2015 w kategorii „Osobowość Roku”. Dr Księżopolski jest autorem wielu publikacji naukowych dotyczących zagadnień energetycznych. W latach 2018-2022 był szefem zespołu przygotowującego opracowania w zakresie energetyki i klimatu w ramach Raportu Forum Ekonomicznego SGH. W 2019 był członkiem Komisji wyłaniającej kandydatów na stanowisko Prezesa URE.
W latach 2019-2023 był członkiem Rady ds. Spółek z Udziałem Skarbu Państwa i Państwowych Osób Prawnych.
Ma doświadczenie w tworzeniu zarządzaniu procesami biznesowymi w środowisku o dużej zmienności i dynamice w organizacjach międzynarodowych: NATO STO, jak również w dużych międzynarodowych i krajowych firmach z sektora energetycznego.