Spotkanie Klubu Public Affairs PSPR – 15 maja 2024 roku.

O wydarzeniu

Klub Public Affairs Polskiego Stowarzyszenia PR inicjuje kolejną dyskusję branżową. Tym razem w formule hybrydowej, aby uczestnicy stacjonarni w Warszawie mieli sposobność networkingu. Gościem spotkania będzie Michał Szanter, prezes Stowarzyszenia Profesjonalistów Informacji (SPI), analityk OSINT, a także członek PSPR. 

– Spotkania Klubu Public Affairs są okazją do szerokiego patrzenia na kwestie dialogu i komunikacji w sprawach publicznych. Współczesny ekspert tej dziedziny podnosi nieustannie kompetencje, aby być gotowy na rozumienie aktualnych wyzwań. Dlatego zapraszamy wybitnych gości i stawiamy na dyskusję. To sprawdzona formuła, którą stosujemy podczas Śniadań Public Affairs i webinarów – mówi Łukasz Zając, twórca wydarzenia i koordynator klubu.

Tematem spotkania był OSINT i jego znaczenie dla zarządzania relacjami i reputacją.

Gość spotkania

Michał Szanter pokazał zagadnienie od możliwie praktycznej strony.

– Wokół OSINT-u, czyli białego wywiadu, narosło wiele mitów. Podczas spotkania starałem się rozprawić z częścią z nich, pokazując niektóre elementy warsztatu przydatne w pracy specjalisty public relations.

Michał Szanter

Wnioski

Ekspert przedstawił prezentację na temat popularnych mitów związanych z wywiadem jawnoźródłowym oraz przydatności białego wywiadu w pracy specjalisty PR.

W polskiej rzeczywistości biznesowej research często jest deprecjonowany i powierzany asystentom, czy też osobom na stanowiskach juniorskich – to poważny błąd. Źle przeprowadzone badania mogą mieć poważny wpływ na podejmowane przez kadrę zarządzającą decyzje biznesowe, a w efekcie wymierne przełożenie na pieniądz.

Michał Szanter

Prezes zarządu IV kadencji Stowarzyszenia Profesjonalistów Informacji. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w mediach, dla administracji publicznej oraz biznesu. Absolwent zarządzania w specjalizacji big data i analiza danych. Ukończył szereg kursów i szkoleń dotyczących pozyskiwania informacji metodami białego wywiadu i audytu śledczego – organizowanych m. in. przez Krajową Szkołę Administracji Publicznej, Niebezpiecznik, Sekuraka, Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej, EY, czy też Fundację Reporterów. Prywatnie miłośnik książek i piór wiecznych.

Stowarzyszenie Profesjonalistów Informacji

Istniejące od roku 2015 stowarzyszenie branżowe zrzeszające osoby pracujące zawodowo z informacją. Wśród celów statutowych organizacji można wymienić promowanie branży i jej pozytywnego wizerunku w społeczeństwie, integrację i networking osób działających w branży, edukację społeczeństwa w zakresie praktycznej pracy z informacją. https://www.spi.org.pl

Klub Public Affairs PSPR 

To miejsce wymiany myśli, kontaktów i wydarzeń związanych z public affairs. Skupia praktyków budowania relacji między biznesem, społeczeństwem i sektorem publicznym. Członkowie klubu organizują m.in. Śniadania Public Affairs, wizyty studyjne, webinaria i zabierają głos w najważniejszych wydarzeniach branży. Aby należeć do klubu, wstąp do PSPR i skontaktuj się z Łukaszem Zającem (publicaffairs@polskipr.pl). 

Warsaw Design House był współorganizatorem wydarzenia.

Partnerzy spotkania

Organizacja spotkania w przestrzeni Miejsce Akcji Paca możliwa dzięki uprzejmości:

  • Stowarzyszenia CAL
  • Dzielnicy Praga Północ miasta Stołecznego Warszawa